Regulacja i henna brwi- czy warto?
Kto z nas nie marzy o wyrazistej i intensywnej oprawie oczu. Prawidłowo wykonana potrafi nawet… zmienić rysy twarzy. Jak dobrze ją wykonać? Czy musimy udać się do kosmetyczki? Może jesteśmy w stanie zrobić to sami w domu? Odpowiadamy w artykule.
Regulacja brwi + henna
To jeden z krótszych zabiegów, jakich możemy się spodziewać w profesjonalnym salonie urody. Czy to oznacza, że jest on najłatwiejszy? Niekoniecznie. Przed stylistką brwi stoi trudne zadanie- musi zachować profesjonalizm oraz spojrzeć na każdego klientka fachowym okiem, jednocześnie mając na uwadze oczekiwania, z jakimi przychodzi. Zabieg regulacji i henny brwi ma na celu ujarzmienie niesfornych włosków oraz nadanie im odpowiedniego kształtu i koloru. Pamiętajmy, że stylista nie jest czarodziejem- jeśli mamy cienkie, słabe i naturalnie jasne brwi, nie opuścimy salonu z bujnym łukiem brwiowym. Tym bardziej, jeśli chcemy zachować naturalny efekt.
Regulacja i henna brwi krok po kroku
Stylista brwi zaczyna od rozmowy z klientem. Pyta o oczekiwany efekt oraz przestawia możliwości z zawodowego punktu widzenia. Następnie wykonuję próbę uczuleniową z użyciem henny. Jeśli nie pojawiają się żadne negatywne reakcje alergiczne, może przystępować do zabiegu(zaleca się, aby hennę wykonywać w dniu poprzedzającym stylizację brwi). Dokładnie odtłuszcza oraz odkaża łuk brwiowy. Następnie nakłada odpowiedni kolor henny do brwi. W zależności od wybranego koloru oraz oczekiwanego stopnia intensywności, hennę trzymamy od 5 do czasem nawet 20minut. Po upływie odpowiedniego czasu, stylista zmywa hennę wacikami nasączonymi wodą oraz rozpoczyna zabieg regulacji. W tym celu wybiera ustaloną z klientem metodą. Mowa o pęsecie, nitkowaniu lub wosku.
Więcej o tych metodach w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/10/regulacja-brwi-czy-warto-jaka-metoda-najlepsza-co-wybrac
Po zakończeniu regulacji, stylista ponownie odkaża miejsce zabiegowe oraz nakłada krem łagodzący.
Regulacja brwi i henna u kosmetyczki
Wybranie się na stylizację brwi do profesjonalnej kosmetyczki to zdecydowanie najbezpieczniejsza opcja. Oko fachowca najlepiej doradzi, dopasuję odpowiedni kształt brwi oraz ich odcień. Bardzo często klienci decydują się na chodzenie do stylisty w celu uzyskania konkretnego zarysu, po to żeby potem łatwiej było im utrzymać efekt w domu. Nie zapominajmy, że za wybraniem się do fachowca przemawia także fakt, iż kosmetyczka ma szerszy zakres produktów do wykonania henny oraz przyrządów do regulacji brwi. Warto więc „popróbować” różnych metod stylizacji oraz zainspirować się do ewentualnych prób w domowym zaciszu.
Ile trwa henna i regulacja brwi
Doświadczony stylista brwi powinien wykonać cały zabieg w maksymalnie 45minut. Niestety, zdarzają się klienci, których skóra w bardzo oporny sposób przyjmuję barwnik zawarty w hennie, przez co czas stylizacji może się wydłużyć. Są to jednak pojedyncze sytuacje.
Regulacja i henna brwi u mężczyzn
To działanie, które coraz częściej możemy spotykać w salonach urody. Różni się jednak od stylizacji wykonywanej u kobiet- w przypadku mężczyzn ingerencja w kształt jest delikatniejsza. Ma za zadanie w głównej mierze jedynie skorygować naturalny łuk. Stylista powinien więc kierować się powściągliwością oraz uwagą. Każdy niewłaściwi ruch może znacząco- oraz bardzo negatywnie, wpłynąć na efekt końcowy. Podobnie jest w przypadku koloryzacji. Warto zachować umiar w wyborze koloru oraz czasu henny. Podstawą jest naturalny odcień włosów- nie warto znacząco od niego odbiegać. Po co więc stylizacja u mężczyzn? Dla wydobycia głębokiego, naturalnego koloru oraz schludnego przycięcia/ wyregulowania brwi.
Nie powinni nas także zwieść stereotypowi męscy twardziele. Pamiętajmy, że ich skóra również może być wrażliwa, alergiczna oraz skłonna do zaczerwień. Co oznacza, że u nich także należy wykonać próbę alergiczną oraz skupić się na dokładnym odkażeniu i złagodzeniu skóry,
Przeciwwskazania do henny oraz regulacji
- alergia na którykolwiek ze składników,
- choroby zakaźne,
- stany alergiczne i zapalne w okolicach oczu,
- łuszczyca oraz atopowe zapalenie skóry,
- otwarte rany, otarcia,
- choroby skóry- w tym wirusowe, grzybicze oraz bakteryjne,
- w przypadku regulacji woskiem- terapia kwasami bądź pochodnymi wit.A
Dodatkowo u osób noszących soczewki, zaleca się zdjęcie ich na czas zabiegu.
Regulacja i henna brwi – czy warto?
Każdy, kto marzy o naturalnym efekcie, przy jednoczesnej delikatnej ingerencji w wygląd, powinien chociaż raz zdecydować się na stylizacje łuku brwiowego. Poprawnie wykonany zabieg niesie za sobą same pozytywy: jest bezinwazyjny, szybki oraz stosunkowo tani. W dodatku należy do zabiegów upiększających, których efekt dostrzegamy od razu.
Ile kosztuje regulacja brwi i henna?
Mają na to wpływ różne czynniki. Na ogół cena henny jest stała, różni się jedynie koszt metod regulacji. Za barwienie zapłacimy w okolicach 20-35zł, natomiast za regulację od 10 (pęseta), do nawet 60złotych (nitkowanie). Cena regulacji brwi z henną może być skrajna w zależności od miejsca wykonania, promocji oraz reguł panujących w salonach ( przykładowo niektórzy styliści wykonują hennę brwi w promocji do zabiegu nitkowania).