Regulacja brwi - czy warto, jaka metoda najlepsza, co wybrać?
Regulacja woskiem, pęsetą, nitką, laserem… opcji jest wiele, ale która z nich jest dla Ciebie najlepsza?
Regulacja brwi - co to jest?
To jeden z prostszych zabiegów kosmetycznych. Jego zadaniem jest nadanie pięknego, wyrazistego kształtu brwi, który w odpowiedni sposób podkreśli rysy twarzy. Metody regulacji brwi można podzielić ze względu na czas wykonania, trwałość efektu, czy cenę. Która z nich jest najlepsza? Czy zabieg regulacji brwi zawsze powinien być wykonany przez fachowca?
Regulacja brwi u kosmetyczki - jak się przygotować?
Zabieg regulacji nie niesie za sobą szczególnych przygotowań. Stylista zadba o wszystko na miejscu.
Regulacja brwi u kosmetyczki - pierwszy raz
Pierwsza regulacja brwi u kosmetyczki może zniechęcić niejedną osobę . Panuję stereotyp, w którym kosmetyczki nie słuchają próśb klienta oraz kierują się jedynie swoim- subiektywnym spojrzeniem. Czy naprawdę warto się tego „bać”? Odpowiadamy: nie ma czego! Jeśli zdecydujemy się na wizytę, warto wybrać profesjonalne miejsca. Może być to zarówno salon kosmetyczny, SPA jak i Brow Bar, czyli miejsce specjalizujące się w stylizacji brwi. Najlepiej, jeśli będzie to miejsce godne zaufania. Warto się rozejrzeć, poczytać fora, rzucić okiem na opinie. Jeśli już zdecydujemy- otwarcie mówmy czego oczekujemy. Stylista zapewne przedstawi nam swój punkt widzenia- z perspektywy zawodowca. Jednakże pamiętajmy, że to nam ten efekt ma się podobać.
Zabieg regulacji brwi u kosmetyczki
Zalecamy, aby chociaż pierwsza wizyta odbyła się u doświadczonej stylistki brwi, która kierując się metodą mapowania, zarysuje odpowiedni kształt, długość oraz nachylenie brwi w taki sposób, aby idealnie pasowały one do danego typu twarzy. Po zaznaczeniu wzoru, specjalistka może zabrać się do regulacji. Mając już gotowy „wzór” tego, jak brwi powinny wyglądać, stylista rozpocznie zabieg regulacji. W zależności od wyboru klientki, bądź swoich własnych preferencji- ma trzy podstawowe opcje do wyboru: regulacje nitką, woskiem lub pęsetą.
Regulacja brwi nitką
To najnowsza metoda regulacji brwi. Wyszkolona specjalistka wykonuję regulację za pomocą 30-40 centymetrowego kawałka 100% bawełnianej nici. Po odpowiednim ułożeniu jej w rękach, otrzymuje splot, którym w mechaniczny sposób wyrywa niechciane włoski. Jest to najdelikatniejsza, najhigieniczniejsza oraz najbardziej precyzyjna metoda regulacji. Jeśli stylistka jest doświadczona- to także najszybsza. Jej ogromną zaletą jest brak kontaktu skóry z chemicznymi składnikami, czy wysoką temperaturą. Dzięki temu, może być przeprowadzana nawet w trakcie terapii kwasami, bądź pochodnymi wit.A.
Więcej o nitkowaniu brwi: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/5/nitkowanie-co-to-jest
Regulacja brwi woskiem
To metoda regulacji, która ma zarówno rzesze fanów, jak i przeciwników. Do jej wykonania używa się specjalnego wosku, dostosowanego do wrażliwych miejsc. Kosmetyczka za pomocą drewnianej, jednorazowej szpatułki nakłada odpowiednią ilość wosku oraz po kilku-kilkunastu sekundach, kiedy wosk zacznie zastygać, zrywa go jednym ruchem. Głównym plusem tej metody jest skłonność wosku do wyrwania nawet najdrobniejszego meszku. Minusem- jeden obszar może być zalewany maksymalnie dwa razy, co w przypadku niedoświadczonej kosmetyki może wiązać się z niedokładną regulacją. Dodatkowym problemem może stać się zbyt wysoka temperatura. Wosk przygotowywany jest w specjalnym podgrzewaczu. Jeśli ustawienie zawiedzie- może dojść do poparzenia.
Podpowiadamy: niestety w niektórych salonach urody w dalszym ciągu używane są plastry do regulacji brwi, znane nam z pozbywania się zbędnego owłosienia na nogach, czy rękach. Uprzedzamy- nie pozwólcie na to, aby kosmetyczka zdecydowała się na taką postać wosku. W większości plastry te nie są dostosowane do wrażliwej oraz delikatnej skóry twarzy. Niestety, ale w przypadku regulacji brwi plastrami, możemy narazić się na poważne skutki uboczne, takie jak otarcia, czy nawet zerwania skóry.
Regulacja brwi pęsetą
To niewątpliwie najpopularniejsza metoda regulacji. Wykorzystuje się do niej jedynie precyzyjną pęsetę. Może wydawać się opcją najłatwiejszą- wymaga jednak sporego doświadczenia oraz wprawy. Każdy, nawet najdrobniejszy włosek musi zostać pojedynczo wyrwany. Dodatkowo, chwyt musi być pewny- nie trudno o szarpnięcie włoska, które skończy się jedynie naderwaniem go, co w efekcie znacząco skróci efekt zabiegu. Do głównych zalet należy precyzyjność oraz brak rozgrzania okolic łuku brwiowego. Wady- w przypadku braku precyzyjności- efekt regulacji może być niedokładny i krótkotrwały.
Regulacja brwi laserem
Najtrwalsza oraz najdroższa metoda regulacji. Polega na skierowaniu lasera bezpośrednio w pigment niechcianego włoska. W efekcie cebulka obumiera, a włos nie odrasta. Przy wyborze tej metody warto znaleźć sprawdzony, renomowany salon oraz dobrego fachowca. Przy odpowiednio wykonanym zabiegu, możemy cieszyć się trwałą regulacją brwi przez lata.
Regulacja brwi trymerem
Metoda używana głównie w domowym zaciszu. Polega na „ścięciu” niepotrzebnych włosków, poprzez przesuwanie trymera po skórze. Zabieg trwa zaledwie kilka chwil- niestety efekt porównywalnie. Nie pozbywamy się włosa wraz z cebulką, co oznacza że najprawdopodobniej już następnego dnia przestaniemy cieszyć się gładką skórą. Regulację trzeba wykonywać sprawnie i powoli, przy tej metodzie bardzo łatwo możemy się skaleczyć.
Regulacja brwi u mężczyzn
Każda z wymienionych wyżej metod wykonywana jest także w przypadku regulacji brwi u mężczyzn. Jednakże do najczęstszych należy regulacja brwi woskiem oraz nitkowanie. Należą do najsprawniejszych oraz najdokładniejszych. Świetnie poradzą sobie także mocnymi oraz grubymi włoskami.
Czy regulacja brwi boli?
Każda z wymienionych metod niesie za sobą lekkie uczucie dyskomfortu. Wszystko zależy jednak od indywidualnego progu bólu.
Ciekawostka: W przypadku regulacji pęsetą, bardzo często pojawia się charakterystyczne kichanie. Uspokajamy- jest to zupełnie normalna reakcja organizmu. Dzieje się tak, ponieważ stylistka w trakcie wyrywania włosków podrażnia nasze włókna nerwowe, a te z kolei wysyłają sygnał do śluzówki.
Ile trwa regulacja brwi
Regulacja brwi jest jednym z krótszych zabiegów kosmetycznych. Jednakże w zależności od metody, może trwać od 10, do nawet 45 minut. Na czas zabiegu wpływ ma także doświadczenie stylistki.
Regulacja brwi - co ile?
Odpowiedź na to pytanie będzie porównywalna do tej odnośnie bólu. Tempo odrastania włosków jest bardzo indywidualne. Warto się również zastanowić, czy chcemy udać się do specjalisty za każdym razem, kiedy włoski zaczną nam odrastać, czy wolimy udać się w celu ogólnego zarysu co przykładowo kilka tygodni, a w między czasie samemu regulować nasze brwi.
Czy istnieje coś takiego, jak prawidłowa regulacja brwi?
Poza zachowaniem oczywistych norm estetycznych oraz zgodnych z BHP, ciężko mówić o prawidłowej regulacji. Ważne, aby dokładnie przekazać styliście czego oczekujemy oraz w czym się dobrze czujemy. Niektórzy specjaliści używają metody mapowania także przed rozpoczęciem regulacji. Przypomnijmy, jest to „rozrysowanie” efektu końcowego stylizacji brwi. Na tym etapie możemy przekazać nasze wszelkie uwagi, jednocześnie mając zarys tego, jak nasz łuk brwiowy zostanie zmieniony. Jeśli się na to zgodzimy- nie martwmy się. Stylista zrobi wszystko co w jego mocy, abyśmy opuścili zadowoleni jego miejsce pracy.
Regulacja brwi, a kształt twarzy
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu odpowiednia stylizacja łuku brwiowego może wpłynąć na wygląd całej twarzy. Zaskakującym faktem jest to, że „brwiami możemy”: otworzyć lub zamknąć oko, negatywnie wpłynąć na rysy twarzy, ale także ją… wyszczuplić. Niezależnie od symetrii twarzy, jedynie wprawione oko może dobrać idealny kształt naszych brwi. Czy jest jakaś złota rada dla osób, chcących samemu podjąć się regulacji? Odpowiedź może być zaskakująca- jak najbardziej trzymajcie się naturalnego kształtu. Nie bez powodu właśnie takie brwi posiadamy. Skupcie się jedynie na regulacji niechcianych włosków- naturalne łuki warto zostawić nienaruszone.
Domowe sposoby na regulacje brwi
Czy istnieje idealna metoda regulacji dla laików? Czy można jasno stwierdzić, że jedna będzie prostsza w opanowaniu od drugiej? Tak i nie. Dlaczego? - odpowiadamy.
Regulacja brwi w domu to działanie, którego chociaż raz w życiu podjął się każdy. Pęseta, wosk, nici… Opcji jest wiele, tylko co wybrać?
Pęseta- to najłatwiej dostępny przyrząd do pozbywania się niechcianych włosków. Co ważniejsze, istnieje prawdopodobieństwo, że każdy z nas ma ją w domu. Jeśli nie- jej ceny zaczynają się już od kilku złotych. Jest to niewątpliwie najlepsza opcja dla początkujących- tylko przy tej metodzie mamy 100% kontrolę nad przebiegiem regulacji. Nie ma także możliwości zrobienia sobie krzywdy. Na początek- polecamy!
Wosk- wymaga zakupienia odpowiedniego wosku, drewnianych szpatułek oraz podgrzewacza. Ich koszt może oscylować w granicach 100 złotych. Sama konstrukcja urządzenia jest prosta, należy jednak dokładnie ustawić temperaturę oraz sprawdzić ją przed nałożeniem na skórę. Wosk nakładamy w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa- tak samo zrywamy. Pod warunkiem pilnowania temperatury oraz zasady nakładania wosku maksymalnie dwa razy w to samo miejsce- zabieg jest bezpieczny. Jednakże w tak precyzyjnym zabiegu, jakim jest nadanie odpowiedniego kształtu brwiom- polecamy bardziej zaawansowanym.
Nitka- równie tani produkt, jak pęseta. 300m kłębek można kupić już za 30złotych. Jest to zdecydowanie najtrudniejsza opcja dla amatorów. Potrzeba sporej wprawy- od stworzenia odpowiedniego splotu nitki, po zdecydowane ruchy regulacyjne. Z racji na wysoką higienę oraz delikatność metody- polecamy!
Regulacja brwi - cena
Cena różni się zarówno od miejsca, w którym zostanie przeprowadzony zabieg regulacji, ale także od metody, która zostanie wybrana. I tak:
- regulacja pęsetą to koszt od 10-30złotych,
- regulacja woskiem waha się w granicach 25-45złotych,
- ceny nitkowania brwi zaczynają się od około 40złotych
Koszt regulacji laserem opiewa na kilkaset złotych. W tym przypadku cena jest bardzo indywidualna. Zależy zarówno od typu włosa, jego odcienia, ilości cebulek, ale także wybranego miejsca, decyzji specjalisty odnośnie ilości zabiegów w serii oraz promocji.