Karboksyterapia brzucha – najważniejsze informacje
W dzisiejszym artykule opowiemy o zabiegu, który coraz częściej porównywany jest do znanego w medycynie estetycznej botoksu. Jego uniwersalność, efektywność oraz wysoki stopień bezpieczeństwa, zapewniają nam pewność działania, na pokonanie wszystkich naszych niedoskonałości. Czym jest karboksyterapia? Jak zbawienne działanie ma na okolice brzucha? Kto może ją wykonać?
Co to jest karboksyterapia ?
Zabieg karboksyterapii to po prostu wstrzykiwanie dwutlenku węgla pod skórę. Jego bezpieczeństwo opiera się na naturalnych procesach, zachodzących w organizmie. Zabieg ma za zadanie przyspieszyć metabolizm komórek tłuszczowych, pobudzić pracę mikrokrążenia oraz dotlenić nasze komórki. Dwutlenek węgla bezpośrednio po zabiegu zostaje wydalony jako końcowy efekt wymiany gazowej zachodzącej w naszym ciele. Czy można oczekiwać bardziej naturalnego zabiegu na… wszystko?
Na czym polega zabieg karboksyterapii?
Po ówczesnym wykluczeniu przeciwwskazań oraz omówieniu problemu z pacjentem, lekarz rozpoczyna zabieg. Aktualnie, większość aparatur do karboksyterapii na rynku, posiada funkcję podgrzania gazu, co skutecznie obniża bolesność zabiegu. Wprowadza się go podskórnie za pomocą igły, przymocowanej do wężyka. Obie części są jednorazowe, co oznacza że lekarz powinien przy nas rozpakować nowe elementy. W zależności od rodzaju urządzenia, lekarz może mieć do dyspozycji ww. igłę, bądź gotowy „pistolet”, który automatycznie poda gaz, z zachowaniem odpowiedniej częstotliwości oraz głębokości. Karboksyterapia brzucha trwa około 30minut.
Więcej o karboksyterapii: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/26/karboksyterapia-co-to-jest-efekty-cena
Czy karboksyterapia brzucha boli?
Zabieg karboksyterapia pod względem odczucia, często porównywalny jest do akupunktury. Wprowadzanie gazu odbywa się z użyciem cienkich igiełek, co minimalizuje ból. W przypadku decyzji o wybraniu się na ostrzykiwanie co2, warto zwrócić uwagę na sprzęt. Większość modeli oferuje podgrzanie gazu, co znacząco zmniejsza nieprzyjemne uczucie. Bezpośrednio po wstrzyknięciu, możemy odnosić wrażenie rozpierania oraz delikatnego szczypania. Jest to jednak naturalne zjawisko wiążące się z wprowadzeniem dwutlenku węgla.
Karboksyterapia - co ile ?
Częstotliwość zabiegów w serii jest bardzo indywidualną sprawą. Ich ilość oraz czas odstępu między nimi, powinien być dopasowany do partii ciała, na której ma być przeprowadzony zabieg. Ma na to wpływ także stopnień problemu. Zdecydowanie powinien o tym zadecydować lekarz wykonujący ostrzykiwanie co2. W przypadku karboksyterapii brzucha, najczęściej wykonuje się około 6- 10 zabiegów, nawet 1-2 w tygodniu.
Karboksyterapia na brzuch – efekty
Efekty karboksyterapii potrafią zaskoczyć posiadaczy nawet wyraźnych problemów z sylwetką. Do głównych zalet karboksyterapii zalicza się: poprawę mikrokrążenia, dotlenienie tkanek, wyraźną redukcję cellulit, czy zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Działanie te przynoszą efekty w postaci rozświetlenia oraz napięcia skóry, nadania jej gładkości, czy poprawy sprężystości. Większość tych efektów ma działanie miejscowe, co oznacza że wykonując karboksyterapię ramion, nie pozbędziemy się cellulitu z ud.
Terapia dwutlenkiem węgla na brzuch, to widoczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej, zminimalizowanie fałdek oraz boczków, a także napięcie i wygładzenie skóry. Dzięki zabiegowi jesteśmy w stanie wymodelować na nowo naszą sylwetkę, co ważne- w bezpieczny dla naszego zdrowia sposób.
Karboksyterapia – efekty po ilu zabiegach ?
Z racji bezpośredniego działania na tkankę tłuszczową, czas efektu jest związany ze stopniem problemu. W przypadku karboksyterapii wykonanej na brzuchu, najczęściej mówi się o pojawieniu widocznych efektów po około 6-8 tygodniach.
Czy karboksyterapia działa ?
Tak. Pod warunkiem, że do jej użycia wykorzystuję się aparaturę, gaz oraz igły i rurki posiadające odpowiednie certyfikaty. Bardzo często pojawia się pytanie, czy karboksyterapia ma wpływ na odchudzanie. Żaden zabieg nie sprawi, że schudniemy znaczącą ilość kilogramów. Chyba, że mowa o liposukcji, ale to odrębny, chirurgiczny temat. Należy pamiętać, że zarówno karboksyterapia, jak inne zabiegi tego typu, jak chociażby lipoliza iniekcyjna, czy drenaż limfatyczny, mają za zadanie wymodelować nasze ciało oraz pomóc nam w poprawie kształtu naszych kompleksów. Ich wpływ na nasz organizm, w tym dotlenienie komórek, poprawa mikrokrążenia, czy przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych, to znacząca zmiana dla naszego ciała. Jednakże warto, aby towarzyszył im odpowiedni styl życia, ruch oraz dieta.
Więcej o lipolizie iniekcyjnej brzucha: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/40/lipoliza-iniekcyjna-brzucha
Więcej o drenażu limfatycznym: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/13/drenaz-limfatyczny-co-to-jest-czy-warto-cena
Karboksyterapia – skutki uboczne
Jest to zabieg wysoce skuteczny. Negatywne efekty pojawiają się niezwykle rzadko i nie należą do zagrażających naszemu życiu, czy zdrowiu. Mowa o drobnych siniakach, krwiakach, czy obrzękach. W przypadku karboksyterapii na brzuch, możemy odczuwać tkliwość w miejscu podania dwutlenku węgla.
Karboksyterapia brzucha - przeciwwskazania
Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla to mało inwazyjna oraz bezpieczna metoda kształtowania sylwetki. Ma jednakże szereg przeciwwskazań, których posiadacze nie powinni się na nią decydować. Są to:
- choroby serca oraz układu krążenia,
-nieprawidłowości związane z pracą układu oddechowego,
- stany zapalne, wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze,
- epilepsja,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
- choroby skóry,
- antybiotykoterapia,
- hemofilia,
- nowotwory,
- czas ciąży oraz karmienia piersią.
Zabieg karboksyterapia brzuch – cena
Koszt tego zabiegu waha się w granicach 150- 300 złotych za jedną wizytę. Pamiętajmy, że w przypadku zdecydowania się na całą serię, wiele klinik zaoferuje nam rabat.