Regulacja brwi - zabieg nie tylko dla kobiet

męska regulacja
Spis Treści:
  1. Regulacja brwi- zabieg nie tylko dla kobiet
  2. Regulacja brwi – mężczyzna
  3. Regulacja brwi u mężczyzn – krok po kroku
  4. Samodzielna regulacja brwi – czy to dobry pomysł ?
  5. Jak wygląda regulacja brwi u kosmetyczki ?
  6. Co zrobić, żeby regulacja brwi nie bolała ?
  7. Regulacja brwi do kształtu twarzy
  8. Regulacja niesymetrycznych brwi
  9. Regulacja brwi – jak często ?
  10. Zasady regulacji brwi u mężczyzn
  11. Przeciwwskazania do regulacji brwi u mężczyzn
  12. Regulacja brwi u mężczyzn – cena u kosmetyczki
  13. Cena regulacji męskich brwi w domu
Regulacja brwi- zabieg nie tylko dla kobiet

Każdy z nas marzy o estetycznym wyglądzie. Krzaczaste, długie brwi nie wyglądają korzystnie, a do tego mogą negatywnie wpływać na wizualny odbiór całej twarzy. Mężczyźni często mają grubsze oraz ciemniejsze brwi, co przy braku odpowiedniej pielęgnacji, może niepotrzebnie przysłaniać ich spojrzenie. Jaka regulacja jest najlepsza dla mężczyzn? Czy lepiej wykona ją kosmetyczka? Jaki jest jej koszt?

Regulacja brwi – mężczyzna

Regulacja brwi męskich to temat coraz częściej poruszany w ostatnich latach. Mężczyźni o wiele  częściej zmagają się ze zbyt obrośniętym łukiem brwiowym. Z pomocą przychodzą różne formy regulacji, dzięki którym ich włoski nabiorą odpowiedniego kształtu, jednocześnie nie tracąc na męskości.  Czy zabieg różni się od tego, wykonywanego u kobiet?

Męskie włoski są o wiele grubsze oraz twardsze od kobiecych. Sprawia to, że regulacja brwi u faceta posiada dodatkowy element. Jest nim początkowe zmiękczenie włosków, najczęściej za pomocą ręcznika nasiąkniętego ciepłą wodą. Dodatkowo, regulacja męskich brwi w pierwszej kolejności skupia się na podcięciu, a w drugiej na wyrwaniu niechcianych włosków.

Regulacja brwi u mężczyzn – krok po kroku

Najpierw należy dokładnie umyć oraz odtłuścić łuk brwiowy.

Następnie należy zmiękczyć włoski, najczęściej poprzez nałożenie na nie ciepłego ręcznika.

Kolejnym krokiem jest ustalenie i/ lub zarysowanie oczekiwanego efektu. W tym celu można użyć dowolnego ołówka kosmetycznego.

Za pomocą szczoteczki do rzęs/ brwi należy rozczesać włoski oraz ułożyć je delikatnie ku górze. Tak przygotowane włoski należy podciąć, maksymalnie 1-2mm, w celu zachowania naturalnego efektu.

Pozostałe włoski, znacząco wychodzące poza naturalny łuk, należy delikatnie oraz precyzyjnie wyrwać. W tym celu można użyć wosku, bądź pęsety.

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami depilacji, postawmy na klasyczne przycięcie, za pomocą trymera lub maszynki.

Nie przycinajmy oraz nie wyrywajmy zbyt dużo włosków. Po ponownym przeczesaniu brwi dostrzeżemy efekt końcowy. Najważniejsze, aby efekt pozostał naturalny, brwi były symetryczne, a włoski nie wychodziły poza naturalny łuk.

Samodzielna regulacja brwi – czy to dobry pomysł ?

Tak, jeśli jesteśmy pewni swoich ruchów oraz jeśli nasze brwi nie są bardzo wymagające. Posiadając potrzebne przyrządy oraz zachowując zasady bezpieczeństwa, z powodzeniem możemy uzyskać oczekiwany efekt.

Wskazówka: Warto zacząć małymi krokami. Przy kilku pierwszych próbach ograniczmy przycinanie oraz wyrywanie włosków do minimum. Lepiej kilka razy poprawiać naszą pracę, niż pozbyć się zbyt dużej ilości włosków z jednego miejsca.  W trakcie pierwszym prób zaleca się także podcinanie, a nie wyrywanie włosków. Dzięki temu nawet w przypadku pomyłki, nie będziemy musieli długo czekać na ich odrośnięcie.

Jak wygląda regulacja brwi u kosmetyczki ?

Jeśli nie jesteśmy zbyt pewni naszych rąk lub po prostu lubimy wizyty u kosmetyczki, to zdecydowanie warto oddać się w ręce fachowca. Regulacja męskich brwi to zabieg, z którym każda doświadczona stylistka poradzi sobie bez problemu. Wykona go szybciej oraz precyzyjniej, a jej fachowe oko jeszcze lepiej dobierze dla nas nowy kształt brwi.

Regulacja brwi dla mężczyzn u kosmetyczki to zabieg szybki oraz uniwersalny. Mogą się na niego wybrać wszyscy panowie, nie posiadający przeciwwskazań do jego wykonania. Nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowania się do zabiegu. Po wyjściu z gabinetu, skóra wokół brwi może być lekko zaczerwieniona.

Kosmetyczki najczęściej decydują się na regulację pęsetą, woskiem oraz trymerem/ nożyczkami.  Zarówno przed, jak i po zabiegu skóra zostaje dokładnie oczyszczona oraz odkażona. Po zakończeniu regulacji, najczęściej zostaje nałożony krem łagodzący.

Więcej o regulacji brwi: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/10/regulacja-brwi-czy-warto-jaka-metoda-najlepsza-co-wybrac

Co zrobić, żeby regulacja brwi nie bolała ?

W trakcie regulacji brwi może dojść do nieprzyjemnego dyskomfortu. Jednakże można temu zaradzić. Męskie włoski są o wiele grubsze oraz mocniejsze, przez co sam zabieg może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeśli mamy bardzo niski prób bólu, zaleca się wykonywać regulacje jedynie za pomocą maszynki, bądź trymera. Zniweluje to całkowicie negatywne odczucia związane ze stylizacją łuku brwiowego. Jeśli jednak wolimy regulacje woskiem lub pęsetą, która nie tylko jest dokładniejsza, ale także trwalsza, musimy nastawić się na nieprzyjemne odczucia. W celu ich załagodzenia, możemy:

- mocno napiąć skórę-  ułatwi to wyjście włoska oraz zniweluje ból,

- skorzystać z dobrodziejstw wynikających z nałożenia na skórę rozgrzanego ręcznika- skóra pod wpływem ciepła się rozpulchni, a pory otworzą- w efekcie wyrwanie włosków będzie o wiele łatwiejsze oraz delikatniejsze,

- możemy, a raczej musimy wykonywać energiczne, precyzyjne ruchy- niepewne ciągnięcie włosków, a w efekcie skóry, może prowadzić do wzmożonego, niepotrzebnego cierpienia,

- ochłodzić skórę- w przypadku regulacji w domowym zaciszu, zaraz po jej zakończeniu możemy wykonać delikatny masaż kostką lodu, bądź miejscowo przykładać ręcznik zanurzony w zimnej wodzie- chłód złagodzi nieprzyjemne uczucia oraz skróci czas gojenia.

Regulacja brwi do kształtu twarzy

Regulacja męskich brwi (tak samo jak kobiecych),powinna być dostosowana do kształtu twarzy. Głównym celem stylizacji łuku brwiowego jest osiągnięcie symetrii brwi, uwydatnienie ich naturalnego kształtu oraz pozbycie się zbędnych włosków. Niemożliwe jest osiągniecie idealnego wyniku stylizacji, bez dopasowania jej do buzi klienta. Dlatego tak ważne jest pamiętanie o kilku kluczowych aspektach (m.in. kształt idący ku górze, z zachowaniem odpowiedniej linii załamania itp.). Dodatkowo, dzięki odpowiednim ruchom, można optycznie wyszczuplić twarz, podnieść opadającą powiekę, czy nawet zmienić rysy twarzy.

Regulacja niesymetrycznych brwi

To obok regulacji krzaczastych, gęstych brwi najczęstszy problem, z którym mierzą się panowie. Niezwykle rzadko w naturze pojawiają się osoby, mające idealnie symetryczną twarz. Ma to także wpływ na nasze brwi- rzadko kiedy są swoim odbiciem. Zjawisko to ma zarówno swoich fanów, jak i antyfanów. Jednakże dla osób z dużą dysproporcją, idealnym ratunkiem jest regulacja brwi, która chociaż wizualnie poprawi rysy twarzy. Ważne jest jednak aby zachować umiar, popadanie ze skrajności w skrajność nie jest idealnym wyjściem. Czy decydujemy się sami, czy wybieramy regulację u kosmetyczki pamiętajmy, że posiadając wyraziście niesymetryczne brwi, ciężko nam będzie osiągnąć idealny efekt, przy jednoczesnym zachowaniu naturalności.

Regulacja brwi – jak często ?

To bardzo indywidualna sprawa, ściśle zależna od naszej natury. W przypadku mocnych, ciemnych włosków, najprawdopodobniej będziemy musieli zdecydować się na ponowną regulacje dużo szybciej, niż zrobiliby to właściciele cienkich, jasnych brwi. Jeśli w trakcie regulacji zostały użyte metody do przycinania (maszynka, trymer), to efekt regulacji może wymagać poprawy już po kilku dniach. W przypadku wyrywania włosków wraz z ich cebulkami (pęseta, wosk), efekt stylizacji brwi utrzyma się zdecydowanie dłużej.

Za najtrwalszą metodę regulacji brwi (i nie tylko) uważa się nitkowanie. Więcej o tym sposobie w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/5/nitkowanie-co-to-jest

Zasady regulacji brwi u mężczyzn

Do głównych zasad dobrze wykonanej regulacji brwi u mężczyzn, należą:

- zachowanie naturalnego, męskiego efektu,

- większe nakierowanie na przycinanie włosków,

- zachowanie symetrii oraz umiaru w wyrywaniu,

- główne skupienie pracy na włoskach znajdujących się między brwiami oraz na skroniach.

Przeciwwskazania do regulacji brwi u mężczyzn

Mimo, iż jest to zabieg bezinwazyjny, to nie każdy mężczyzna może się na niego zdecydować. Muszą zrezygnować panowie, którzy posiadają:

- stany bakteryjne, grzybicze, wirusowe oraz zapalne,

- rany, obrzęki oraz wysypki na skórze znajdującej się wokół brwi,

- choroby oczu,

- niedawno przebyte operacje oraz zabiegi w okolicach oczu,

- dermatozy.

Regulacja brwi u mężczyzn – cena u kosmetyczki

Koszt regulacji brwi waha się w zależności od użytych przyrządów. Do najtańszych należy stylizacja wykonana pęsetą ( 10- 30złotych) oraz woskiem (25- 45 złotych). Do najdroższych należy regulacja nitką, której ceny zaczynają się od około 40 złotych.

Cena regulacji męskich brwi w domu

To znikomy koszt. Ceny pęset zaczynają się od około 10 złotych ( za niezliczone ilości użyć- do czasu stępienia przyrządu),  wosku od około kilkunastu- kilkudziesięciu złotych ( za 30-40 użyć), a nici to około 30 złotych za 300metrów nici ( na jeden zabieg wykorzystuje się około 30cm nitki).

Zobacz również