Drenaż limfatyczny twarzy – dla kogo, efekty, cena.
Każdy z nas marzy o sprężystej, dotlenionej oraz gładkiej skórze. Szczególnie, jeśli mowa o twarzy. A co, jeśli istnieje na to sposób? Zabieg, który zniweluje opuchliznę, sińce pod oczami, czy drobne zmarszczki?
Drenaż twarzy
Masaż limfatyczny twarzy to technika mechanicznej stymulacji limfy w celu jej poprawnego przepływania. Tę samą metodę stosuje się w przypadku drenażu limfatycznego całego ciała (w tym głównie kończyn górnych oraz dolnych). Jej głównym zadaniem jest przepchnięcie nagromadzonej limfy, w celu zlikwidowania obrzęków oraz przywrócenia poprawnego funkcjonowania układu limfatycznego, który w głównej mierze odpowiada za oczyszczanie tkanek organizmu.
Drenaż limfatyczny twarzy - wykonanie
Masażysta, bądź fizjoterapeuta wykonuje okrężne ruchy. Rozpoczyna od węzłów chłonnych i szyjnego pnia limfatycznego, następnie przesuwa się ku górze. W kolejności są to: okolice mostka, szyja oraz szyjne węzły chłonne, twarz, głowa. Manualny drenaż limfatyczny twarzy początkowo może wydawać się nieprzyjemnym zabiegiem, jednakże po kilku minutach odczucia zaczynają być neutralne. Całość trwa w okolicach 20- 30 minut. Tak jak inne drenaże, tak i ten warto wykonać w serii. O ilości zabiegów oraz odstępach czasu poinformuje fizjoterapeuta lub masażysta. Jednakże w przypadku masażu limfatycznego twarzy, można go wykonywać nawet codziennie.
Drenaż limfatyczny oczu
„Taki mój urok!” Ile razy słyszałyście lub wypowiadałyście takie zdanie w kontekście sińców pod oczami? Wykluczając sytuację, w których występują jednorazowo i wynikają z nagromadzenia stresów oraz niewystarczającej ilości snu- mogą świadczyć o problemach w organizmie. Prawdą jest, że mogą być one uwarunkowane genetycznie- dziedziczymy nie tylko typ figury, czy strukturę włosa, ale także rozmieszczenie zarówno naczyń krwionośnych, jak i podskórnej tkanki tłuszczowej. Przepływ limfy pod oczami może być zaburzony, tak samo jak na każdym odcinku układu limfatycznego naszego ciała. Warto z nimi walczyć, nie tylko z przyczyn estetycznych. Jednym ze sposobów może być masaż na opuchnięte oczy. Najpierw jednak zastanówmy się, skąd i dlaczego się pojawiają?
Główne przyczyny pojawiania się sińców: stres, nadmierna ilość kwasy oraz alkoholu, palenie papierosów, alergie, przeciążenie delikatnej w tym obszarze skóry nieprawidłowo dobranymi kosmetykami, uszkodzenia mechaniczne.
Możliwe choroby, o których może nas alarmować zasinienie: zaburzenia wątroby, nieprawidłowa praca nerek, cukrzyca, zaburzenia układu krwionośnego (nadciśnienie tętnicze), zapalenie skórno- mięśniowe, AZS, niedożywienie, anemia oraz odwodnienie. Informujemy, że sińce pod oczami mogą być także pierwszym objawem zakażenia pasożytami.
Mając taką wiedzę, należy poddać się wszelkim badaniom, w celu leczenia, bądź wykluczenia chorób. Posiadając już wiedzę medyczną, warto udać się na masaż na worki pod oczami. Dzięki odpowiednim ruchom, możemy w krótkim czasie zminimalizować problem. Dodatkowo pozbędziemy się toksyn oraz zrelaksujemy. Nasza skóra stanie się napięta, a twarz promienna. Efekt „otwartych oczu” optycznie odmłodzi naszą buzię.
Masaż limfatyczny twarzy – efekty
Jeżeli zdecydujemy się na limfatyczny masaż twarzy, już po pierwszym zabiegu zauważymy znaczną poprawę w jakości naszej skóry. Twarz zostanie ujędrniona, a zmarszczki spłycone. Przy całej serii, możemy spodziewać się zaniku obrzęków, także tych zastoinowych oraz zapalnych. Dodatkowo, oczyścimy nasze komórki z toksyn oraz usprawnimy krążenie limfy. Co ciekawe- dzięki masażowi limfatycznemu twarzy, pozbędziemy się także problemów z zatokami.
Ciekawostka: To właśnie „dzięki” zatokom powstał drenaż limfatyczny.
Więcej w artykule: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/13/drenaz-limfatyczny-co-to-jest-czy-warto-cena#drena-limfatyczny-co-to
Lista zalet limfatycznego masażu twarzy jest długa. Między innymi, stanowi on także świetne przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów. Najczęściej, wykonuje się go przed zabiegami oczyszczającymi, w tym mikrodermabrazja lub peeling kawitacyjny;
(podpowiadamy, co wybrać: https://www.orlykosmetyki.pl/articles/2/mikrodermabrazja-czy-peeling-kawitacyjny#mikrodermabrazja-czy-peeling-kawitacyjny--podpowiadamy-co-wybra )
a także przed zastosowaniem wypełniaczy. Stanowi on doskonałą bazę także pod pielęgnację domową. Dzięki jego efektom, składniki aktywne z naszych kosmetyków wchłoną się łatwiej oraz skuteczniej, a efekt stanie się podwójnie widoczny.
Do długiej listy zalet powinnyśmy także dodać zniwelowanie opuchnięć, także w okolicach szyi. Mamy dobrą wiadomość, taki rodzaj masażu pomoże również w przypadku opuchniętych oraz sinych „worków” pod oczami.
Masaż limfatyczny twarzy w domu
Prawidłowe ułożenie oraz poruszanie dłońmi może mieć zbawienny wpływ na zdrowie oraz wygląd naszej skóry. Z zachowaniem podstawowych zasad, takich jak: masowanie od obwodu w kierunku ujścia żył, utrzymanie stałego, wolnego tempa, czy umiarkowane użycie siły, możemy wspomagać nasz organizm nawet codziennie. Jednakże należy pamiętać o przeciwwskazaniach, które są niezmiennie ważne zarówno przy wyborze drenażu u specjalisty, jak i przy próbach w domowym zaciszu.
Drenaż limfatyczny twarzy – przeciwwskazania
- każda infekcja organizmu,
-stany pooperacyjne,
- otwarte rany,
- widoczne, duże żylaki,
- czynna gruźlica,
- niewydolność serca,
- otwarte rany, zadrapania,
- wszelki choroby skóry, w tym: bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
- menstruacja, ciąża,
- nowotwory.
Drenaż limfatyczny twarzy – cena
Cena waha się w zależności od czasu zabiegu. Na ogół jednak wynosi od 50-100zł. Z racji na oszczędność oraz utrzymanie efektu, warto poddać się całej serii.