Czym zastąpić hennę?- sposoby na domową koloryzację brwi

herbata
Spis Treści:
  1. Czym zastąpić hennę?- sposoby na domową koloryzację brwi
  2. Co to jest henna ?
  3. Jak przyciemnić brwi bez henny ?
  4. Ile kosztuje „henna” ?
Czym zastąpić hennę?- sposoby na domową koloryzację brwi

Uczulenie, odległość, brak zaufania… jest wiele czynników, które dyskwalifikują wykonanie koloryzacji brwi z użyciem henny. Mimo to, każdemu z nas zależy na pięknie podkreślonych, zadbanych i równych brwiach. Jak uzyskać taki efekt bez użycia henny ?

Co to jest henna ?

To barwnik pozyskiwany z liści rośliny lawsonia bezbronna ( można spotkać się także z nazwą hina), występujących na obszarach tropikalnych Azji oraz Afryki. Tamtejsi mieszkańcy wykorzystują jej właściwości od lat. Największą popularność przyniosła jej metoda Mehendi, czyli tradycyjne ozdabianie kobiecych dłoni oraz stóp. Użytkownicy wierzą, że taka forma użycia henny przyniesie im  szczęście oraz dobrobyt.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o marokańskiej hennie oraz pragniesz poznać barwniki naturalnego pochodzenia, polecamy artykuł: Naturalna henna do brwi - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

W naszej rzeczywistości, henna zdobyła popularność do tego stopnia, że pod jej nazwą możemy spotkać wszelkie formy przyciemniania włosków. Niestety, większość producentów daleka jest od wykorzystania właściwości naturalnych pigmentów oraz decyduje się na użycie tzw. „sztucznej henny”, czyli chemicznego związku występującego pod nazwą parafenylenodiamina. Należy ona niestety do grupy najsilniejszych alergenów kontaktowych. Efektem tego jest wysoka szansa wystąpienia reakcji alergicznej, która z racji na miejsce użycia (blisko oczu), może przynieść nieprzyjemne skutki uboczne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie objawy uczulenia powinny Cię zaniepokoić oraz co zrobić, kiedy się pojawią, zapraszamy do artykułu: Alergia na hennę brwi – jak ją rozpoznać, jak leczyć, produkty dla alergików. - Orły Kosmetyki (orlykosmetyki.pl)

Jak przyciemnić brwi bez henny ?

Naturalne przyciemnianie brwi i rzęs można uzyskać na kilka sposobów:

- kawa!

Pachnąca, świeżo zmielona, aromatyczna… to nie tylko chwila przyjemności, ale także doskonały kosmetyk! Ziarnista sprawdzi się jako doskonały peeling do ciała, także w przypadku oczyszczania skóry głowy. Drobno zmielona w połączeniu z dowolnym tłuszczem, takim jak naturalny olej (np.shea, kokosowy, arganowy), czy wazeliną, to doskonały sposób na przyciemnienie brwi. Przygotowaną mieszankę nałóż patyczkiem lub pędzelkiem na włoski oraz pozostaw na około 15- 20minut. Po tym czasie po prostu zmyj mieszankę wacikiem nasączonym wodą.

- kakako

Kolejny produkt z kuchennej szafki. „Henna” z użyciem kakao powinna być rozrobiona w podobny sposób, do tej z kawą. Łyżeczkę świeżego kakao wymieszaj z odrobiną dowolnego tłuszczu oraz… miodu. Dzięki temu nie tylko zabarwisz swoje włoski, ale także je odżywisz. Gotową masę nałóż na oko. 10minut. Zmyj podobnie, jak we wcześniejszym przypadku.

- czarna herbata

Ah te napoje! Woreczki z czarną herbatą dla większości kojarzą się z okładami na opuchnięte oraz zaczerwienione oczy. Ale czy wiecie, że z jej użyciem możemy także pogłębić nasze spojrzenie? Zaparz dwie torebki herbaty, wykorzystując do tego zaledwie pół kubka wody. Odczekaj, aż napar naciągnie oraz ostygnie. W tak przygotowanym płynie namaczaj waciki kosmetyczne oraz przykładaj je do brwi na około 10minut. Po tym czasie umyj twarz zwykłą wodą.

- szałwia

W identyczny sposób zaparz szałwię. Wykorzystaj dwie, czy nawet trzy torebeczki na pół kubka wody. Po ostygnięciu zanurz waciki kosmetyczne oraz nałóż na brwi. Po 10 minutach umyj twarz letnią wodą.

- olejek rycynowy

Nie bez powodu ten sposób wymieniony jest jako ostatni. Wymaga o wiele więcej czasu oraz cierpliwości, w celu uzyskania oczekiwanego efektu. Systematyczność może się jednak opłacić. Poza przyciemnieniem włosków, staną się one także grubsze, mocniejsze oraz błyszczące. Pierwsze efekty dostrzeżemy po około miesiącu stosowania. Najlepiej nakładać  olejek bezpośrednio na brwi, z użyciem szczoteczki, codziennie- rano i wieczorem.

Ile kosztuje „henna” ?

Domowe sposoby na hennę są o wiele tańsze od gotowych produktów do farbowania włosków. W większości posiadamy je w domowym zaciszu i nie potrzebujemy wykonania specjalnych zakupów. Inaczej jest w przypadku oleju rycynowego, którego cena za buteleczkę waha się w granicach kilku- kilkunastu złotych. Standardowa wielkość produktu powinna starczyć nam na około miesiąc kuracji.

Zobacz również